Przejdź do głównej zawartości

O NAS

Empatia może zmieniać nas, może zmieniać nasze otoczenia, może też zmieniać środowisko biznesowe. I właśnie tego chcemy!

Wierzymy, że by zmieniać otaczający nas świat, trzeba samemu być tą zmianą. Mamy głębokie przekonanie, że świat biznesu może skutecznie łączyć osiąganie celów biznesowych i szeroko pojęty sukces z empatią, dialogiem i szacunkiem. A dzięki temu możliwa jest praca, gdzie zespoły w pełni wykorzystują swój potencjał, gdzie jest poczucie grania do wspólnej bramki, a zaufanie, odpowiedzialność, współpraca, kreatywność i innowacyjność - fundamentami budowania relacji.

Przywództwo z empatią powstało z połączenia naszych doświadczeń pracy lub współpracy z biznesem, pasji do coachingu, mediacji i szkoleń z wiarą, że zmiana jest możliwa, jeśli tylko jest chęć. Specjalizujemy się w budowaniu współpracy i porozumienia w zespołach, rozwiązywaniu konfliktów, wydobywaniu i rozwijaniu potencjału jednostek i zespołów.

Łączy nas też radość z dzielenia się wiedzą, doświadczenie i pasja pisania.

Ten blog i produkty współtworzą: Joanna Berendt oraz  Kama Lachowicz we współpracy przy poszczególnych artykułach z Emilia Kulpa-Nowak i Magdalena Sendor oraz innymi trenerami pracującymi w nurcie NVC.

Kilka słów o każdej z nas:

Joanna Berendt  - Trenerka CNVC, mediatorka, coach ICF PCC

Joanna ma ponad 10 lat doświadczenia w międzynarodowych korporacjach z branży finansowej na stanowiskach menadżerskich, gdzie zdobywała doświadczenie w zarządzaniu projektami i zespołami, m.in. uczestniczyła w tworzeniu od podstaw banku detalicznego. Odpowiadała za procesy związane z oceną ryzyka, usprawnianie procesów biznesowych w obszarze operacji, sprzedaży i marketingu.
Od 2008 współpracuje z Youth Business Poland jako mentor i coach, wspierając przedsiębiorców w rozwoju i skutecznym prowadzeniu własnych biznesów. Od 2013 jako członek zarządu współtworzy Fundację Nowych Możliwości Equante.
Przez kilka lat współprowadziła również akademię zabawy i rozwoju dla dzieci, gdzie odpowiedzialna była za zarządzanie siecią placówek i produktami, procesy szkoleniowe i rekrutacyjne, rozwój pracowników oraz standaryzację procesów jakościowych spółki.
Joanna jest akredytowanym coachem PCC ICF przez International Coach Federation. Posiada ponad 1500 godzin doświadczenia w pracy coachingowej. W praktyce coachingowej pracuje indywidualnie i z zespołami, m.in. z biznesem oraz szeroko pojętą edukacją.
Jako trener prowadzi głównie szkolenia z komunikacji i coachingu oraz budowania przywództwa w oparciu o dialog i podejście coachingowe. Obszary specjalizacji: konstruktywna komunikacja, coaching menadżerski, coaching zespołów, coaching systemowy.

Jako coach i trener towarzyszy menadżerom, organizacjom, przedsiębiorcom w rozwoju, wspiera ich w odkrywaniu i pełniejszym wykorzystywaniu swojego wewnętrznego potencjału, skutecznym budowaniu zespołów zmotywowanych i współpracujących oraz realizacji celów biznesowych.
Od wielu lat aktywnie działa na rzecz tworzenia systemów, relacji, biznesów w oparciu o dialog, wzajemny szacunek, zaufanie, współpracę oraz harmonijne wykorzystanie wewnętrznego potencjału jednostek.

0d 2014 roku jest certyfikowaną przez Center for Nonviolent Communication trenerką Porozumienia bez przemocy.

Jest współautorką książek i publikacji inspirowanych coachingiem i NVC: „Dogadać się z dzieckiem. Coaching, Empatia, Rodzicielstwo”, „Przyjaciele Żyrafy. Bajki o empatii”, „Tęskniący Zenon i żyrafa, która spadła z krzesła”, „Harmonia w życiu prywatnym i w biznesie” oraz „Coaching Katalizator Rozwoju Organizacji”.


Emilia Kulpa-Nowak - Dziennikarka, trenerka

Kilkanaście lat doświadczeń w mediach, głównie telewizji i internecie to nauka działania w sytuacji stresu, odpowiedzialności, szybkiego podejmowania decyzji i skoncentrowania na wyniku. Te doświadczenia procentują w każdym przedsięwzięciu.

Emilia stworzyła duży portal internetowy i przez 5 lat była jego red. naczelną. 
Jako szefowa marketingu w wydawnictwie zajmującym się produktami o tematyce rozwoju osobistego i nowoczesnego przywództwa głęboko zainteresowała się komunikacją, samorozwojem i Porozumieniem bez Przemocy.
Pracowała w firmie zarządzanej wg innowacyjnych standardów pełnej partycypacji, wolności i niezależności wszystkich pracowników, partnerstwie i konstruktywnej komunikacji.

Pisze, czyta i organizuje szkolenia dla różnych grup społecznych, klientów indywidualnych i biznesowych. Na organizowane przez nią szkolenia przychodziło jednorazowo kilkaset osób.

Magdalena Sendor - Certyfikowana trenerka PBP, coach i mediatorka

Od 2008 r. lat zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym opiera swoje działania na filozofii Porozumienia Bez Przemocy. 

Prowadząc szkolenia, mediacje i coaching szuka wraz ze swoimi Klientami tego unikalnego poczucia: bycia w harmonii z samym sobą i z innymi. Pracuje zarówno z osobami indywidualnymi, jak i instytucjami edukacyjnymi, organizacjami pozarządowymi oraz firmami. 


Od 2014 roku z racji osobistych wyborów rodzinnych wiele swojej ciekawości i uwagi daje tematyce edukacji i pracy w poczuciu wolności i odpowiedzialności, dzięki współpracy ze szkołami demokratycznymi, jak i firmami, które szukają nowego stylu zarządzania.


Jest certyfikowaną trenerką Porozumienia Bez Przemocy (Cnvc.org).


Ponadto jest założycielką strony dla rodziców o alternatywnych sposobach bycia z dzieckiem – Ekodzieciak.pl, autorką książek, między innymi "Dogadać się z dzieckiem. Coaching. Empatia. Rodzicielstwo." (CoJaNaTo, 2013).

Spędziła siedem lat we Francji, gdzie studiowała i pracowała. Od 15 lat żyje również w dwukulturowej i dwujęzycznej rodzinie, z której bogactw i wyzwań czerpie wiele radości i nauki.


Pracuje w trzech językach: polskim, francuskim i angielskim.


Kama Lachowicz - Trenerka, Specjalistka ds. HR

Doświadczenie zawodowe Kama zaczęła zdobywać w 2008 roku wiążąc swoją pracę i rozwój z obszarem HR, choć nie zawsze. Pracowała też w dziale finansów, gdzie awansowała do roli Team Leadera i Kierownika. Aktualnie pracuje dla firmy IT i wspiera pracowników w rozwoju, komunikacji i zabawie przeprowadzając warsztaty i organizując imprezy firmowe. 

Skończyła studia z Coachingu w Biznesie i Szkołę Trenerów Grupy SET. 

Szkoli od 2007 roku, na początku studentów w organizacjach studenckich, wolontariatach aż po szkolenia w biznesie. Jest Trenerką Kreatywności, trzykrotnie brała udział w międzynarodowym konkursie na kreatywność "Odyseja Umysłu" reprezentując wraz ze swoimi drużynami Polskę na finałach konkursu w USA. Z jedną z nich zdobyła tytuł Wicemistrzów Świata. 

Porozumieniem bez Przemocy zainteresowała się patrząc na okładkę książki "To, co powiesz, może zmienić świat". Te słowa wówczas zaczęły dla niej wiele znaczyć, pokazując jak można wspierać albo ranić używając konkretnych słów czy strategii. 

Absolwentka kursu podstaw NVC i "NVC w relacjach zawodowych".

Pasjonatka improwizacji, sztuki bazującej na emocjach, spontaniczności i storytellingu. 


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Muszę", "powinnam" i ich wpływ na jakość życia

Autorki tekstu: Joanna Berendt oraz Paulina Orbitowska-Fernandez
Bip bip bip… nie! Już? Dopiero, co zasypiałam, już dzwoni budzik? Jeszcze 15 minut,
choćby odrobinkę więcej snu… O nie, dzisiaj mam mnóstwo spotkań, nie ma czasu na lenistwo czy odpuszczanie sobie. Trzeba pędzić. Prysznic, kawa, makijaż, włosy, dzieciaki do szkoły, buziak w stronę męża, korki, korki, maile i smsy, uśmiech w recepcji, “Co u Was?” w windzie, 27. piętro, jestem miła, jestem miła,  biuro, zaczynam…. uśmiech, pamiętam o śmiechu.
Jedno spotkanie za drugim, projekt dla nowego klienta, jak pozyskać kolejnych, w zespole coś nie gra, niech zagra, jestem miła, jestem miła, feedback dla pracownika, spotkanie z prezesem, plan strategiczny, KPI, telefon od wychowawcy ze szkoły, że ważne zebranie, jestem miła, jestem miła….
Koniec pracy, lecę jeszcze do klubu sportowego po synka, korki korki, uśmiech, wpadam, trener mówi, że obóz, że trzeba oddać dokumenty, jestem miła, uśmiech,synek, do domu, lekcje, kolacja, niee, już 2…

Ktoś "Cię złości"? Zaopiekuj się sobą a potem relacją

Autorki tekstu: Joanna Berendt, Kama Lachowicz, Paulina Orbitowska-Fernadez.
W Porozumieniu bez Przemocy traktujemy konflikty, jako szansę do zbudowania kontaktu. Nie chcemy ich ukrywać, zamiatać przysłowiowo “pod dywan”, lecz zauważyć i przyglądać im się z należytą uwagą. Chcemy dostrzegać informacje, które niosą. Zarówno z poziomu o tym, czym one są dla mnie, jak również, co ważnego mówią mi o danej relacji i jak w zgodzie ze sobą, zaopiekować się nimi.
Umiejętność opiekowania się konfliktami z otwartością i ciekawością to kompetencja, która marzy nam się, aby była rozwijana już od przedszkola. A mogłaby nawet jeszcze wcześniej - od dnia narodzin każdego człowieka. Patrzenie na konflikt nie na jak coś złego, lecz jak na informację o ważnych potrzebach i możliwość porozmawiania o tym, co jest dla każdego ważne, co pomaga budować zaufanie, a także poczucie sprawczości, sensu i wiary w swoją wewnętrzną siłę.
Wielokrotnie zaczynając pracę z zespołami na warsztatach słyszymy, jak niewygodny …

Co wspiera dialog w zespole?

Autorki:  Joanna Berendt oraz Kama Lachowicz.

Marian jest menadżerem od 10 lat. Widział już wiele stylów zarządzania, pomysłów na motywowanie pracowników. Od kar, rygorystycznych regulaminów i kontroli, które miały pokazać "kto tu rządzi", po premie, nagrody, rozwinięte systemy socjalne, by zadbać o pracowników, wesprzeć ich w zachowaniu równowagi pomiędzy życiem prywatnym, a zawodowym.
Przez cały czas rozwijania swojej kariery zawodowej rozwijał i rozwija się również jako człowiek. Zależy mu, by konstruktywnie się komunikować, umieć zarządzać swoimi emocjami, budować w pracy środowisko dialogu opartego na zaufaniu.
I choć się stara i dużo w tym kierunku robi wcale nie jest łatwo. Co i rusz wybuchają w zespole jakieś kłótnie, ktoś się obraża, unosi dumą. To wpływa nie tylko na atmosferę pracy, lecz na zaangażowanie i efektywność pracy całej drużyny.
Szukając rozwiązań Marian znalazł "najnowszej generacji sprzęt" wspierający dialog i porozumienie. Sprzęt niezawodny,…